MySkills Blog

Jak wykorzystać social media, by zwrócić uwagę pracodawcy?

on 12 stycznia 2017 No comments

Aktywność w mediach społecznościowych jest dla wielu z nas codziennością. Jest to naturalne, że w ten sposób komunikujemy się ze swoimi znajomymi i rodziną i coraz popularniejsze staje się komunikowanie w ten sposób ze swoim (przyszłym) pracodawcą. Jak więc wykorzystać social media, by zbudować w oczach pracodawcy pozytywny wizerunek?

Social media jako narzędzie budowania profesjonalnego wizerunku

Warto zdać sobie sprawę, że publikując jakiekolwiek treści w sieci, wystawiamy się na ocenę innych użytkowników internetu. Wśród nich znajduje się również osoba, która może zdecydować o naszej karierze. Mając tego świadomość warto zaplanować, w jaki sposób chcemy być postrzegani – stworzyć pewną strategię budowania swojego wizerunku. Zastanów się, czym wyróżniasz się na tle innych – jakie są Twoje mocne strony, w jakim kierunku chcesz się rozwijać i czyją uwagę na siebie zwrócić? Odpowiedz sobie na kilka podstawowych, strategicznych pytań i działaj. Zrób pożytek z kanałów społecznościowych.

Wirtualna wizytówka

Twój profil w kanałach social media jest Twoją wizytówką. Zadbaj, by Twoje profile mówiły o Tobie dokładnie to, co chcesz. Zrób mini audyt swoich profili. Zastanów się, co może pomyśleć o Tobie osoba, która Ciebie nie zna? Które treści na Twoich profilach dominują i czy przedstawiają Ciebie z najlepszej strony? Czy na swoich profilach informujesz innych, w jakich obszarach czujesz się ekspertem i w jakich tematach możesz pomóc innym? Spisz swoje wnioski, zastanów się czy Twój obecny wizerunek pokrywa się z tym, w jaki sposób chcesz, by Ciebie postrzegano. Jeśli tak, to gratuluję. Jeśli nie, zmień to koniecznie już dziś.

Źródło wiedzy dla przyszłego pracodawcy

Kanały social media są doskonałym źródłem wiedzy dla Twojego przyszłego lub obecnego pracodawcy. To właśnie w internecie w nieskrępowany sposób prezentujesz swoje poglądy, pokazujesz kim jesteś naprawdę. A przynajmniej wiele osób myśli, że tak właśnie jest. Dlatego zadbaj, aby Twoje nazwisko pojawiło się również na portalach, dzięki którym możesz budować swój profesjonalny wizerunek – zamieszczać informacje o doświadczeniu zawodowym oraz publikować informacje o ukończonych szkoleniach i zdobytych certyfikatach. Możesz wykorzystać w tym celu portal MySkills, dzięki któremu zaprezentujesz swoje wirtualne CV, pokażesz, w jakim kierunku się szkolisz, a oprócz tego porównasz swoje umiejętności z innymi użytkownikami i sprawdzisz, jakie szkolenia należałoby odbyć, aby zdobyć kompetencje potrzebne na Twoim wymarzonym stanowisku. Więcej informacji znajdziesz na www.myskills.pl

Anna WojciechowskaJak wykorzystać social media, by zwrócić uwagę pracodawcy?

Related Posts

Take a look at these posts