MySkills Blog

Książki idealne na wakacje

on 4 lipca 2017 No comments

Czas urlopowy trwa w najlepsze. Wakacyjny czas aż prosi się o nadrobienie książkowych zaległości. Możemy spokojnie oddać się błogiej lekturze,bez obaw, że goni nas czas i obowiązki. Co powiesz na to, by tym razem zabrać ze sobą książki z dziedziny ekonomii i biznesu? Polecamy książki, które pojawiły się w ostatnim czasie.

„Innowatorzy” Walter Isaacson

Autor bestsellerowej biografii Steve’a Jobsa, opowiada o ponad 150 latach cyfrowej rewolucji, w odniesieniu do ludzi, którzy ją zapoczątkowali oraz którzy nadal mają na nią wpływ. Historia rozpoczyna się w 1843 roku. Autor nawiązuje do Ady hrabiny Lovelace – matematyczki i poetki, która uznawana jest za pierwszą w dziejach programistkę. Jest to opowieść o kreatywności, talentach i umiejętności pracy w zespole.

„Świat 3.0 – Jak wygrywać w erze globalizacji” Pankaj Ghemawat

Po książkę warto sięgnąć przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze – autor w 2008 roku znalazł się na liście największych myślicieli wszech czasów w dziedzinie zarządzania według The Economist. Po drugie – dochodzi w niej do poszukiwania optymalnego modelu gospodarki, który uczyni ją bardziej stabilną.

„A słabi muszą ulegać?” Janis Warufakis

Autor znany jest w Polsce dzięki książce „Globalny Minotaur”, która ujrzała światło dzienne w 2016 roku. W 2015 roku był natomiast ministrem finansów w Grecji. W swojej książce analizuje obecne problemy Unii Europejskiej pod kątem kryzysu Euro, uchodźców i dalszej wizji zjednoczenia narodów.

„Koniec historii i ostatni człowiek” Francis Fukuyama

Książka jest dostępna na rynku od 25 lat. Teraz można nabyć jej nowe wydanie. Jej autorem jest amerykański politolog, ekonomista i filozof. Głównym zagadnieniem jest sens i przyszłość demokracji. Autor przyznaje, że choć książka dostępna jest już długo na rynku, to nie straciła na aktualności.

„Niezwykłe liczby profesora Stewarta” Ian Stewart

Prosto i na temat – świat opisany przez pryzmat liczb, który jest o wiele bogatszy niż nam się zdaje. Książka jest doskonałym treningiem intelektualnym. Autor bierze na warsztat różnego rodzaju prawdopodobieństwa, pisze na temat historii kryptografii. Uwagę poświęcono również kostce Rubika, udowadniając, że istnieje niewyobrażalna liczba jej kombinacji.

Proponowane książki nie należą do łatwych, ale na pewno warto po nie sięgnąć. W czasie codziennego zabiegania bywa, że jesteśmy zbyt zmęczeni, aby sięgnąć po wymagającą lekturę, zatem czas wakacji, gdy nasze głowy mają mnóstwo czasu na odpoczynek, wydaje się zatem idealny.

Anna WojciechowskaKsiążki idealne na wakacje

Related Posts

Take a look at these posts