MySkills Blog

Książki, które pomogą Ci w rozwoju kariery

on 10 marca 2017 No comments

Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów” – Kartezjusz. Książki przenoszą nas w inny świat, pozwalają oderwać się od codzienności. Pozwalają poznać odmienny punkt widzenia. Książki to też skarbnica wiedzy, z której należy czerpać każdego dnia. Sprawdź, po które książki warto sięgnąć, aby pozytywnie wpłynąć na rozwój swojej kariery.  Książki, które pomogą Ci w rozwoju kariery

Stephen R. Covey – „7 nawyków skutecznego działania”

„Twój sukces zależy od Twoich nawyków” – okazuje się, że wystarczy wypracować siedem nawyków, które mogą doprowadzić do twórczych wewnętrznych zmian, budowania trwałych relacji z innymi oraz pomogą stać się prawdziwym, kreatywnym liderem – zarówno na poziomie prywatnym, jak i zawodowym. Książka daje wskazówki, jak zwiększyć efekty swoich działań oraz uwierzyć we własne możliwości. Książki, które pomogą Ci w rozwoju kariery

Haman Wojciech, Gut Jerzy – „Psychologia szefa. Szef to zawód”

Bardzo konkretna książka zawierająca opisy wielu psychologicznych mechanizmów. Tłumaczy je, pozwala zrozumieć i pokazuje, w jaki sposób można zastosować je w pracy ze swoim zespołem. Książka pozbawiona jest frazesów i pouczeń. Idealna dla osób, które już zarządzają grupą ludzi lub dopiero o tym myślą.

Marcus Buckingham – „Teraz odkryj swoje silne strony”

Zmorą wielu ludzi, jest brak świadomości swoich dobrych stron. Z łatwością wymieniamy swoje wady, wiemy gdzie NIE chcemy pracować, czego NIE robić. Jednak problem pojawia się wtedy, gdy zadamy sobie pytanie „co chcę?”, „w czym jestem dobry?”, „jakie są moje dobre strony?”. Książka zawiera autorski program, który może pomóc czytelnikom odkryć ich talenty i daje wskazówki jak przekształcić je w swoje atuty tak, aby cieszyć się sukcesami w wielu dziedzinach.

Daniel Kahneman – „Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym”

Autor szczegółówo wyjaśnia, w jaki sposób działa nasz umysł i tłumaczy dwa decydujące o naszym zachowaniu systemy. Pierwszy z nich – szybki, intuicyjny i emocjonalny oraz drugi – wolniejszy, logiczny, przemyślany. Kahneman pokazuje, dobre i złe strony szybkiego myślenia. Odkrywa, jak ogromny wpływ na nasze myśli i zachowania mają intuicyjne wrażenia.

Simon Sinek – „Zaczynaj od dlaczego”

Co łączy wizjonerów i ludzi, którzy wpłynęli na tysiące ludzi na świecie? Co stoi za sukcesem ogromnych firm i marek? Poznaj umiejętność, dzięki której możesz inspirować, działać i komunikować się jak Steve Jobs – nieulegając sztampowym schematom komunikacji, skutecznie oddziałując jako lider lub przedsiębiorstwo.

 

Anna WojciechowskaKsiążki, które pomogą Ci w rozwoju kariery

Related Posts

Take a look at these posts