MySkills Blog

Jak przygotować się do urlopu, by wyjechać ze spokojną głową?

on 11 lipca 2017 No comments

Przed Tobą upragnione wakacje. Planujesz je już od kilkunastu tygodni, codziennie myślami jesteś na rajskiej plaży i pijesz drinki z palemką. Pracy jednak nie ubywa, a im bliżej do wyjazdu, tym więcej tematów „na wczoraj”. Zbliżający się urlop zaczyna Cię stresować, bo czujesz, że zdążysz ze wszystkim na czas… Brzmi znajomo? Zatem odetchnij z ulgą i przeczytaj, w jaki sposób odpowiednio przygotować się do urlopu.

Rozpisz dokładnie wszystkie zadania, ustal priorytety i harmonogram

Podejdź do tematu zadaniowo. Na 2-3 tygodnie przed planowanym wyjazdem, rozpisz wszystkie zadania, które muszą zostać wykonane w danym czasie. Uszereguj według ważności, zapisz w kalendarzu. Zaznacz zadania, które muszą koniecznie zostać wykonane przed Twoim urlopem, aby nie zostawić firmy i swoich współpracowników na lodzie podczas swojej nieobecności. Postaraj się wykonać wszystkie zadania, za które bierzesz największą odpowiedzialność.

Nie zostawiaj swojej pracy dla współpracowników

Zależy Ci na firmie, w której pracujesz i lubisz swoich współpracowników? Zatem nie zostawiaj ich ze swoimi obowiązkami. Niech Twój urlop nie przysparza innym więcej pracy – przed wyjazdem postaraj się poodmykać najważniejsze tematy. Jeśli będziesz potrzebować zastępstwa podczas swojej nieobecności, rozpisz jasno i klarownie zadania, które będą musiały zostać za Ciebie wykonane. Pamiętaj, że każdy z Twoich znajomych z pracy ma również swoje priorytety – postaraj się ich odciążyć maksymalnie, jak to możliwe.

Rozpisz wszystko, co musi zostać wykonane do wyjazdu

Tematy zawodowe załatwione – teraz czas na tematy związane z wyjazdem. Nie zostawiaj ich na ostatnią chwilę, bo zamiast radości związanej z urlopem, będzie Ci towarzyszyło uczucie stresu. Rozpisz więc wszystkie zadania związane z wyjazdem oraz określ ich datę wykonania. Sprawdź ważność dokumentów, przejrzyj garderobę pod kątem ubrań, które chcesz ze sobą zabrać… Odhaczaj na liście wykonane zadania, aby mieć kontrolę nad sytuacją.

Ostatni wieczór przed wyjazdem przeznacz na relaks. Zakupy i pakowanie zrób wcześniej

Czy znany jest Ci scenariusz, że dopiero dzień przed wyjazdem przeznaczasz na zakupy i pakowanie? Wydaje Ci się, że zajmie Ci to kilka chwil, a w efekcie poświęcasz na to kilka godzin. Za chwilę okazuje się, że czegoś nie możesz znaleźć, a coś innego jest nie takie, jak powinno… Kończysz późno w nocy, a od rana musisz wcześnie wstać. Jeśli faktycznie zależy Ci na odpoczynku, to unikaj tego typu sytuacji. Potrzebne zakupy zrób przynajmniej kilka dni wcześniej, walizkę spakuj najpóźniej dwa dni przed wyjazdem. Dzięki temu unikniesz pośpiechu i stresu.

Wieczór przed wyjazdem poświęć wyłącznie na relaks

Ostatni wieczór przed wyjazdem poświęć już wyłącznie błogiemu lenistwu… Niech będzie to czas wyłącznie dla Ciebie. Poczuj, że w 100% rozpoczynasz urlop, ze spokojem i uśmiechem. Nie ma nic gorszego, niż zaczynać wakacje „z zadyszką”, ze sprawami załatwionymi w stresie na ostatnią chwilę.

Mamy nadzieję, że wskazówki będą dla Ciebie przydatne, dzięki czemu będziesz w stanie w 100% odpocząć i naładować akumulatory. Zapraszamy też do kolejnego wpisu, z którego dowiesz się, jak po urlopie ze spokojem wrócić do zawodowych obowiązków.

Anna WojciechowskaJak przygotować się do urlopu, by wyjechać ze spokojną głową?

Related Posts

Take a look at these posts