MySkills Blog

7 książek, które polecają słynni CEO

on 7 maja 2017 No comments

Częstą wymówką, za którą zasłaniają się ludzie jeśli chodzi o nieczytanie książek jest brak czasu. Wielu twierdzi, że brakuje im czasu, aby czytać książki – lecz w tym samym czasie nie brakuje im czasu na śledzenie np. Facebooka. Warto wziąć przykład z prezesów największych firm na świecie, którzy w wielu wywiadach podkreślają, że czytają mnóstwo książek i uważają je za podstawę samorozwoju. Pojawia się zatem pytanie – co czytają słynni CEO? Mamy dla Was listę ich ulubionych książek, do których chętnie wracają.

Jeff Bezos, CEO Amazon.

Prezes Amazon poleca „Okruchy dnia” autorstwa Kauzo Ishiguro. Jest to opowieść o lokaju żyjącym w powojennej Anglii. Bezos uwielbia powieści fikcyjne, które uważa za bardziej inspirujące niż te oparte na faktach.

Bill Gates, założyciel Microsoft

Klasyk autorstwa J.D. Salingera, „Buszujący w zbożu” jest ulubioną książką Gatesa, odkąd był nastolatkiem. Przeczytał ją mając 13 lat i od tamtej pory wszystkim ją poleca.

Steve Jobs, założyciel Apple

Książka „Co będzie miarą twojego życia” bardzo mocno wpłynęła na życie Jobsa. W wywiadach wielokrotnie ją polecał, gdyż głównym przekazem książki jest zachęta do samodzielnego określenia tego, co uważamy za sukces.

Mark Zuckerberg, założyciel i CEO Facebooka

Książka „portolios of the Poor: How the World’s Poor Live on $2 a Day” znalazła się na rocznej liście książek do przeczytania Marka Zuckerberga. Książka z pogranicza reportażu, opowiada o rodzinach z Azji i Afryki, które zarabiają dziennie 2 dolary. Opowiada o tym, jak ważne jest docenianie wszystkiego, co się posiada.

Elon Musk, CEO Tesla i CEO SpaceX

Ulubioną książką Muska jest biografia Benjamina Franklina „Benjamin Franklin: An American Life”. Książka ta jest uważana za jedną z najlepszych o Benjaminie Franklinie, ukazująca wszystkie jego życiowe role, w które się wcielił – ukazująca go również jako pisarza, naukowca i dyplomatę.

Indra Nooyi, CEO Pepsi

Książką, którą ceni sobie najbardziej prezeska PEPSI nosi tytuł „Kształtuj swój charakter”. Według niej jest to jedna z najbardziej inspirujących książek, które przeczytała. Książka jest analizą charakterów największych światowych myślicieli i liderów – pokazuje, w jaki sposób kształtowali oni swój charakter na przestrzeni lat.

Richard Branson, twórca Virgin Group

Jedną z ulubionych książek Bransona jest „Wiem, dlaczego ptak w klatce śpiewa”. Ukazuje, w jaki sposób od cierpienia dochodzi się do sukcesu, opowiadająca o życiu młodej, czarnoskórej kobiety żyjącej w małym miasteczku w USA.

Znaliście te tytuły? Którą z tych książek już przeczytaliście? A może dopiero macie to w planie? Dajcie znać w komentarzu. :)

Anna Wojciechowska7 książek, które polecają słynni CEO

Related Posts

Take a look at these posts