MySkills Blog

Jak światowi przedsiębiorcy radzą sobie ze stresem?

on 26 kwietnia 2017 No comments

Każdy z nas doświadczył stresu. Dopada nas w wielu sytuacjach – bywa mobilizujący, ale również paraliżujący. Jedni doskonale radzą sobie w stresujących sytuacjach, inni są przez stres „zżerani”. Każdy z nas jednak szuka najlepszego sposobu na to, aby zniwelować to świdrujące uczucie, które przenika nas w ważnych dla nas momentach. A jak ze stresem radzą sobie znani biznesmeni?

Elon Musk – „Ludzie powinni częściej ignorować strach”
Dyrektor generalny SpaceX podczas konferencji w Dublinie w 2013 roku mówił o przedsiębiorcach z Doliny Krzemowej. Czym się wyróżniają? „Boimy się porażki, ale to nie powstrzymuje nas od podejmowania prób. Ludzie powinni częściej ignorować strach, jeśli jest on irracjonalny. Nawet jeśli jest uzasadniony, ale stawka jest tego warta, nie trzeba rezygnować”. Mówi się również, że prawdziwe życie zaczyna się po drugiej stronie strachu, zatem… Nie ma na co czekać.

Warren Buffett – odstresowująca siła muzyki
Jaki jest sposób na stres jednego z największych biznesmenów na świecie? Gra na ukulele. To nie żart. Okazuje się, że gra na instrumentach poprawia samopoczucie oraz wpływa łagodząco na nastrój. Dowiedli tego badacze z Uniwersytetu Kalifornia, a Warren Buffett jest tego chodzącym przykładem.

Tim Cook – „Naucz się odcinać od cyników”
Prezes Apple’a podczas spotkania ze studentami Uniwersytetu w Glasgow, podzielił się swoim sposobem na radzenie sobie ze stresem. Stwierdził, że przede wszystkim, bardzo istotne jest pozytywne nastawienie. Oprócz tego – odcięcie się od zbędnych bodźców, które jedynie dekoncentrują. Stwierdził, że takim zbędnym bodźcem jest słuchanie cyników, od których trzeba nauczyć się odcinać.

Meg Whitman – wypoczywaj aktywnie
Według badania przeprowadzonego na Uniwersytecie w Kalifornii, skutecznym sposobem na natychmiastowe ukojenie nerwów, jest relaks i praktykowanie ulubionych czynności. Taką czynnością dla amerykańskiej bizneswoman – Meg Whitman, jest wędkowanie. Jeśli nie jesteście fanami wędkowania, warto znaleźć inny sposób na aktywny wypoczynek, gdyż ten, według badaczy, pozwala najskuteczniej kontrolować poziom stresu w organizmie.

Jack Dorsey – odpowiednie planowanie, kluczem do sukcesu
CEO Twittera na co dzień nie narzeka na brak obowiązków. Jak odnajduje się w natłoku wielu istotnych spraw? Dzięki odpowiedniej organizacji czasu. W wywiadzie dla magazynu Forbes zdradził, że swój tydzień podzielił wg kategorii – w poniedziałki bierze udział w spotkaniach, we wtorki skupia się na rozwoju swoich firm, środa to czas dla marketingu itd. Każdego ranka znajduje też czas na bieganie. Dzięki systematyczności i konsekwencji, CEO Twittera unika wielu stresujących sytuacji, które jego zdaniem wynikają z sytuacji nieprzewidzianych.

Anna WojciechowskaJak światowi przedsiębiorcy radzą sobie ze stresem?

Related Posts

Take a look at these posts