MySkills Blog

Które szkolenia będą na topie w 2017 roku?

on 4 stycznia 2017 No comments

Początek roku jest dla wszystkich czasem wdrażania postanowień noworocznych. Jednym z najpopularniejszych postanowień (oprócz zrzucenia zbędnych kg oraz rozpoczęcia zdrowego odżywiania) jest nauka nowego języka lub podszkolenie się w danej dziedzinie. Warto więc zapoznać się ze szkoleniowymi trendami, by podnieść kompetencje w tym kierunku, który jest obecnie najbardziej pożądany na rynku pracy.

Szkolenia KAIZEN

Niezależnie od dziedziny, którą się zajmujesz, każdy będzie wymagać od Ciebie efektywności oraz zaangażowania w życie firmy. Warto więc zapoznać się z filozofią KAIZEN, czyli praktyką ciągłego doskonalenia. Nazywana jest również metodą małych kroków, która zakłada, by każdego dnia zrobić coś, co przybliży nas do naszego celu. Jest to skuteczna metoda, wykorzystywana w największych światowych korporacjach – z filozofii kaizen korzysta m.in. Toyota. Warto zapoznać się z zasadami kaizen oraz technikami, które można zastosować zarówno w swoim życiu prywatnym, jak i zawodowym, aby cieszyć się z jak największej efektywności.

Szkolenia z obsługi programów graficznych

Żyjemy w erze obrazkowej. Z każdej strony zalewają nas piękne zdjęcia i profesjonalnie wykonane grafiki. Zasada ta dotyczy każdej branży. Okazuje się więc, że znajomość obsługi programów graficznych bywa nie tylko atutem – bywa koniecznością. Zwłaszcza w małych firmach, w których pracownicy muszą wykazywać się wszechstronnymi umiejętnościami z uwagi na brak funduszy na tworzenie dodatkowych stanowisk. Umiejętność ta przyda się również małym przedsiębiorcom i jednoosobowym firmom, które nie zawsze dysponują odpowiednim budżetem, by zlecić pracę profesjonalnemu grafikowi. Warto więc zakasać rękawy i nauczyć się chociaż podstaw, by móc samodzielnie wykonać grafiki na swoją stronę internetową czy fanpage na Facebooku.

Szkolenia ze sprzedaży

Podobnie jak w przypadku programów graficznych – jeśli pracujesz w małej firmie lub jesteś młodym przedsiębiorcą, umiejętności sprzedażowe są podstawą. Każda firma, by mogła się utrzymać, musi zarabiać. Aby zarabiać, musi sprzedawać. Sprzedawać swoje produkty lub usługi. Nawet najlepsza oferta nie zostanie dostrzeżona przez klienta, jeśli zostanie kiepsko przedstawiona lub zakomunikowana. Tym bardziej, kiedy na około mamy setki sprzedażowych komunikatów i mnóstwo firm o konkurencyjnym profilu. Dlatego właśnie warto podnosić swoje umiejętności w tym zakresie.

Szkolenia z kompetencji miękkich

Oto nieustający faworyt. Kompetencje miękkie są niezwykle przydatne nie tylko w życiu zawodowym, ale również prywatnym. To dzięki nim jesteśmy w stanie prezentować swoje umiejętności przed innymi (np. podczas rozmowy kwalifikacyjnej czy podczas rozmów na temat podwyżki). To dzięki kompetencjom miękkim jesteśmy w stanie skutecznie rozwiązywać konflikty, negocjować czy nawiązywać nowe relacje. Nie warto przechodzić obojętnie od tego typu szkoleń i warsztatów, gdyż to właśnie kompetencje miękkie dają nam przepustkę do prezentowania innych naszych umiejętności i zalet.

Anna WojciechowskaKtóre szkolenia będą na topie w 2017 roku?

Related Posts

Take a look at these posts