MySkills Blog

Szkolenie pracowników a rozwój przedsiębiorstwa

on 11 kwietnia 2016 No comments

Filarem każdej silnej firmy są ludzie – wykwalifikowani specjaliści, którzy nie tylko wypełniają swoje codzienne obowiązki, ale również przyczyniają się do sukcesu firmy, w której pracują. To od zatrudnionych ludzi zależy, czy dana firma będzie wyznaczać trendy na rynku, czy jednak będzie daleko za konkurencją. Pewne jest jednak, że każda firma ma wpływ na to, który scenariusz będzie rzeczywistością. Pytanie, w jaki sposób?

Szkolenie pracowników to inwestycja w lepsze jutro firmy

Nie jest to tajemnicą, że nieustanne podnoszenie kwalifikacji u pracowników ma ogromny wpływ na rozwój firm. Świadomość tego faktu powinni mieć przede wszystkim właściciele, ale i menadżerowie, od których zależy efektywność ich zespołów.  Potrzeba inwestowania we własnych pracowników, powinna wynikać ze świadomości, że jest to inwestycja w przyszłość i jakość swojego przedsiębiorstwa.

Warto tutaj również wspomnieć, że pracownik, w którego się inwestuje pod kątem intelektualnym, czuje się bardziej doceniony, co bezpośrednio przekłada się na jego zaangażowanie i efektywność. Dlatego właśnie niezwykle istotne jest odpowiednie zaplanowanie ścieżki szkoleniowej kadry, co pozwoli nie tylko skutecznie podnosić kwalifikacje pracowników, ale również wpływać na ich zachowanie, co ma kolosalny wpływ na pozycję przedsiębiorstwa na rynku.

Silna firma to przemyślane działania

Planując jednak harmonogram szkoleniowy, istotne jest, aby mieć na uwadze, że efekty szkoleń pojawiają się dopiero po pewnym czasie. Objęcie odpowiedniej strategii szkoleniowej umożliwia określić w czasie  zarówno terminy kolejnych szkoleń, ale również zaplanować na tej podstawie budżet na ten cel. Takie przemyślane działania są bowiem kluczem do sukcesu największych firm, które nie mogą sobie pozwolić na przypadkowe zachowania i podejmowania decyzji dopiero w podbramkowych sytuacjach.

Baza Firm Szkoleniowych – wsparcie dla działów HR

Okazuje się jednak, że wybranie odpowiedniej firmy szkoleniowej dla swojego zespołu, nie jest wcale taką prostą sprawą. Wyszukanie firmy, która szczyci się nie tylko dobrą renomą, ale również szkoli w zakresie, który aktualnie jest wymagany, zajmuje niezwykle dużo czasu. Tym bardziej, jeśli do tego należy porównać ze sobą konkurencję i wybrać najkorzystniejszą ofertę na rynku. Z pomocą przychodzi tutaj MySkills i portal HR hrpolska.pl oraz stworzona dzięki tej współpracy Baza Firm Szkoleniowych. Baza, dostępna na portalu hrpolska.pl, pozwala na szybkie wyszukiwanie firm szkoleniowych po określonych parametrach, ale również umożliwia sprawdzić, w jaki sposób firma jest oceniana przez osoby, które brały udział w jej szkoleniach. Wszystkie dane pobierane są z platformy MySkills.

baza firm szkoleniowych

Rynek szkoleniowy w zasięgu ręki

Baza Firm Szkoleniowych powstała dzięki dostrzeżeniu potrzeby poukładania rynku szkoleniowego w Polsce. Od teraz działy HR mają dostęp do najważniejszych informacji na temat firm szkoleniowych i to w jednym miejscu. Dzięki temu osoby odpowiedzialne za szkolenie pracowników będą mogły uniknąć czasochłonnego przeszukiwania ofert firm szkoleniowych, a zaoszczędzony czas przeznaczyć na to, co najważniejsze – na podnoszenie efektywności zespołów, za które są odpowiedzialne.

Baza Firm Szkoleniowych jest rozwiązaniem głównie dla tych firm, którym zależy na optymalizacji procesów oraz podnoszeniu jakości pracy zatrudnionych specjalistów. Jeśli jeszcze nie ma Cię w tej bazie >> zarejestruj firmę szkoleniową.

 

Anna WojciechowskaSzkolenie pracowników a rozwój przedsiębiorstwa

Related Posts

Take a look at these posts