MySkills Blog

Księgowości ucz się metodą Color Accounting

on 28 lipca 2016 No comments

Nie wiesz, jak nauczyć się rachunkowości? Gubisz się w planie kont i nie rozumiesz z czego wynikają kolejne księgowania? Dzięki stosowanej przez nas metodzie Color Accounting (kolorowa rachunkowość), nauczysz się dokonywać prawidłowych księgowań i zostaniesz praktykiem rachunkowości.

Faktycznie, rachunkowość jest jedną z najtrudniejszych, ale i najciekawszych dziedzin wiedzy. Spędza sen z powiek studentom kierunków ekonomicznych, adeptom księgowości, a nawet praktykom. W jej nauczeniu się kluczowe jest bowiem zrozumienie mechaniki działania planu kont, tj. zasad i sposobów, w jakim następują kolejne księgowania. Nie martw się jednak, rachunkowości można nauczyć się od podstaw (nawet jeśli jesteś zadeklarowanym humanistą). Jedną z najskuteczniejszych metod nauczania jest Color Accounting, czyli kolorowa rachunkowość. Tę metodę opracowało dwóch amerykańskich naukowców – Peter Frampton i Mark Robilliard. W dużym skrócie polega ona na tym, że dla wyjaśnienia trudnych koncepcji rachunkowości używa się kolorów i prostych diagramów. W praktyce sprowadza się więc księgowość do pięciu rodzajów kont i za pomocą kolorów ukazuje ich relacje i umiejscowienie w bilansie, rachunku zysków i strat oraz sprawozdaniu z przepływów pieniężnych.

Metoda ta na świecie zrewolucjonizowała naukę księgowości – stosuje się zarówno w USA, Europie, Azji i Australii. Jako, że jest ona najskuteczniejszym sposobem uczenia się praktycznego księgowania, na Certyfikowanym Kursie Rachunkowości w Tax Consilium będziesz się uczył za jej pomocą. Od pierwszych zajęć będziesz działał na kolorowym planie kont, co optycznie ułatwi Ci zrozumienie zasad rachunkowości i reguł kolejnych przeksięgowań.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o naszym Kursie i metodach, chciałbyś poznać naszych trenerów-praktyków, odwiedź naszą stronę internetową: www.taxconsilium.com lub skontaktuj się z Działem Szkoleń Tax Consilium. Nasi pracownicy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania.

Tax Consilium Sp. z o.o. – jesteśmy firmą, która narodziła się z marzeń, pasji i chęci dzielenia się wiedzą. Prowadzimy biuro rachunkowe, a także organizujemy certyfikowane kursyz zakresu nowoczesnej rachunkowości, kadr i płac, podatków. Uczymy praktycznej, biznesowej księgowości, tzn. tego, w czym jesteśmy najlepsi. Kształcimy umiejętności, dzięki czemu szybko staliśmy się liderem na małopolskim rynku szkoleń finansowych. Współpracujemy tylko ze specjalistami-praktykami: ekonomistami, księgowymi, prawnikami, ekspertami IT, prawnikami, przedstawicielami instytucji i dyplomatami. Uważamy, że markę tworzą ludzie. Dlatego Tax Consilium Sp. z o.o. to nie tylko firma, ale przede wszystkim osoby, które ją budują.

Kontakt z Działem Szkoleń
Al. Z. Krasińskiego 9/4, Kraków
tel./fax: 12 623 73 43
tel.: 797 459 896
szkolenia@taxconsilium.com.
www.taxconsilium.com

Zobacz ofertę szkoleń na MySkills

adminKsięgowości ucz się metodą Color Accounting