MySkills Blog

Pomysły na prezent – last minute

on 19 grudnia 2016 No comments

Świąteczne szaleństwo trwa w najlepsze. Galerie handlowe pękają w szwach, a cierpliwość odwiedzających poddawana jest wielu testom. Cierpią też porftele, które uszczuplają się w każdym możliwym momencie. Taka wizja nie nastraja optymistycznie tych, którzy jeszcze nie mają przygotowanych prezentów dla swoich najbliższych. Jeśli należych do tego grona, a dodatkowo nie masz pomysłu na prezent, przedstawiamy świąteczne prezenty, które będą najlepszym rozwiązaniem dla tych, którzy zostawiają wszystko na ostatnią chwilę.

Książka

Prezent nieśmiertelny. Spodoba się każdemu niezależnie od wieku. Na wstępie pojawia się pytanie o tematykę, jednak jeśli choć odrobinę orientujesz się, czym interesuje się osoba, której chcesz sprawić prezent – to ta opcja będzie strzałem w dziesiątkę. Książka spokojnie może stanowić samodzielny prezent, a możesz podarować ją w zestawie. Może od razu w towarzystwie całej serii?

Wiedza – najlepszy prezent

Nikt nie powiedział, że prezent musi być materialny. Jeden z najlepszych prezentów, jaki możesz podarować, to wiedza. Coś, co będzie z drugim człowiekiem na długie lata i pozwoli mu lepiej funkcjonować w świecie. Bez względu na wiek podaruj swojej najbliższej osobie szkolenie czy warsztaty, które pozwolą poszerzyć spojrzenie na świat i podnieść kwalifikacje.

Prezenty hand-made

A może w tym roku podarujesz coś, co wykonasz własnoręcznie? Co powiesz na domowej roboty przetwory? Zgromadź małe słoiczki i ozdobne zakrętki. Stwórz kompozycje przetworów do herbaty, zimowych syropów do kawy czy miksturek podnoszących odporność. Całość możesz ozdobić folią do pakowania razem z tasiemkami, kokardkami, korą cynamonu i suszonymi pomarańczami. Efekt ‚wow’ gwarantowany!

Wycieczka dookoła świata

Albo przynajmniej do wybranej europejskiej stolicy. Podróżowanie to jedno z doświadczeń, których każdy jest nieustannie spragniony, a niestety wiele razy spychamy tę przyjemność na dalszy plan. Podróżowanie otwiera nasze oczy na wiele nowych doświadczeń i możliwości. Poszerza światopogląd i sprawia, że zaczynamy lepiej rozumieć samych siebie. Taki prezent wywoła na twarzy drugiej osoby wiele radości – zwłaszcza, jeśli sama od wielu lat nie podróżowała za wiele.

Pomysłów jak widać jest kilka – idealne, jeśli nie masz czasu lub ochoty na buszowanie po sklepach i stanie w kilometrowych kolejkach. Na jakąkolwiek z opcji się zdecydujesz, pamiętaj przede wszystkim o osobie, której chcesz sprawić przyjemność. Robienie prezentów powinno przede wszystkim wynikać ze szczerych chęci, a nie z przymusu.

Anna WojciechowskaPomysły na prezent – last minute