Warszawa
Asertywność
Otwarte
Nr szkolenia 2490

Szkolenie z Asertywności i obrony przed manipulacjami - Trening Asertywności

0,00 (0 ocen)
Dodaj do mapy szkoleń
Obserwuj

Opis szkolenia

Dzięki szkoleniu z asertywności:

 • Wyeliminujesz bariery i uwolnisz swój potencjał
 • Zbudujesz wewnętrzną moc: poczucie własnej wartości, pewność siebie, odwagę – niezbędne do asertywności 
 • Zadbasz o swój komfort, gdy otoczenie samo z siebie nie widzi potrzeby, by Ci pomóc
 • Zadbasz o swoje potrzeby, gdy ktoś chce zbyt wiele, przekracza Twoje granice
 • Rozpoznasz manipulację i zareagujesz w zgodzie ze sobą, asertywnie

 

Prawdopodobnie najlepsze Szkolenie z Asertywności.

Dowód? Przeczytaj opinie!


Jak nasi Uczestnicy i Zamawiający oceniają szkolenie z asertywności

Szkolenie: Asertywność i obrona przed manipulacjami daje nie tylko suchą wiedzę, a przede wszystkim uczy i trenuje umiejętności pomocne w egzekwowaniu, asertywności i konstruktywnej krytyce. Szczególnie wartościowe było ćwiczenie umiejętności i nauka na podstawie popełnianych błędów. Świetna, ciepła i bezpośrednia relacja trenera z uczestnikami oraz styl prowadzenia szkolenia pozwalały wynieść z niego jak najwięcej. Podsumowując - bardzo profesjonalne i wyczerpujące szkolenie.

Specjalista ds. Planowania i Rozliczeń,
Bakoma Sp. z o. o.

 

Niezwykle ciekawe, niesztampowe, pobudzające do wielu refleksji szkolenie z asertywności. Z żadnego innego szkolenia nie wyniosłam tylu przydatnych treści odnoszących się do różnych dziedzin życia. Bardzo profesjonalne prowadzenie, znakomita atmosfera przy jednoczesnym podbudowaniu uczestników do pracy i twórczego myślenia. Polecam każdemu bez względu na wiek i zawód.

Leasing Manager,
Klepierre Management Polska Sp. z o.o.

 

Szkolenie z asertywności przerosło moje oczekiwania. Sposób jego prowadzenia i podejście do uczestników bardzo indywidualne i pozytywne.

Audytor,
Bank Gospodarstwa Krajowego

Najbardziej zaskakującym elementem szkolenia z asertywności jest jego forma. W bardzo krótkim czasie zostaliśmy „wplątani” w scenki, które tu i teraz kazały nam praktykować, potykać się i podnosić dzięki pomocy trenera. Niesamowite, ale wierzę, że uda mi się nauczyć asertywności.

Kierownik Badań Klinicznych,
Quintiles Poland Sp. z o.o.

 

Szkolenie z asertywności było dla mnie bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Zamiast uczyć się sztywnych reguł asertywności, trener podszedł do zagadnienia od podstaw, czyli psychiki. Pracował z każdym indywidualnie, wskazując każdemu pole do poprawy. Na tak ciekawym „miękkim” szkoleniu jeszcze nie byłem.

Specjalista ds. planowania procesów produkcyjnych,
MAN Trucks Sp. z o.o.

 

Szkolenie: Asertywność i obrona przed manipulacjami - kolejne bardzo dobre szkolenie w 4GROW. Teoria jak zwykle jest tylko tłem. Tradycyjnie bardzo dużo ćwiczeń, które w praktyce pozwalają przetestować zdobywane umiejętności. Trenerka stawia przed uczestnikami wyzwania, które często powodują wyjście ze strefy komfortu. Jest to trudne, ale wykonalne zadanie, dzięki temu sprawia tym większą satysfakcję.

Ekspert Projektowania Systemów Sieci Mobilnej,
Orange Szkolenia Sp. z o.o.

 

Na kurs asertywności szłam z przekonaniem, że ciężko jest wypracować w sobie asertywne zachowanie z dnia na dzień. Jak się okazało te 2 dni dały mi solidną podstawę do zgłębienia tematu asertywność i już pierwszego dnia zaczęłam zwracać uwagę na to, co i w jaki sposób wypowiadam. Dużo pracy przede mną, ale wiem już, że asertywność jest w zasięgu ręki. Otrzymałam pomocne materiały, a nastawienie prowadzącego zmotywowało mnie do działania.

Trade Marketing Specialist,
Energizer Group Polska Sp. z o.o.

 

Szkolenie: Asertywność i obrona przed manipulacjami zostało przeprowadzone w sposób niekonwencjonalny z niestandardowym podejściem do uczestników. Techniki szkolenia były w pełni dobrane do efektu, jaki miało ono osiągnąć. To szkolenie zostanie w mojej pamięci i pomoże zarówno w doskonaleniu życia zawodowego jak i prywatnego.

Kierownik ds. Otwarć i Modernizacji Punktów Sprzedaży,
Adidas Poland sp. z o.o.

 

Człowiek dorosły uczy się poprzez wychodzenie ze strefy komfortu, co trenerowi udało się bardzo dobrze. Ja wychodzę ze szkolenia z asertywności z prawdziwą wiedzą o sobie i technikach od razu. Jestem zmotywowany do wdrażania wiedzy. Chcę, co oznacza, że szkolenie przyniosło efekty. Bardzo motywuje mnie również to, że mogę zwrócić się do trenera z wszelkimi pytaniami, co jest ogromną korzyścią, gdyż temat jest bardzo trudny.

Specjalista ds. Analiz Energetycznych,

Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej

 

Już kilka razy brałam udział w szkoleniach o asertywności, ale to szkolenie było dla mnie przełomowe! Duża dawka świeżych informacji i instrukcji. Trener to profesjonalista. Ma świetny kontakt z grupą i bardzo aktywnie poprowadził zajęcia, przez co nie było nudno. Mimo ograniczonego czasu, nie zabrakło również ćwiczeń w grupkach. I to się chwali :)

Logistyka


Tak o TWOJE POTRZEBY nie zadba NIKT inny

 

Trener zapyta o Twoje potrzeby i zaproponuje optymalny program

Możesz porozmawiać z trenerem już dziś o swoich problemach i potrzebach i upewnić się, że zostaną spełnione. A zostaną spełnione, nawet jeśli wykraczają poza formułę szkolenia z asertywności, bo tylko u nas "program" znaczy coś więcej niż samo szkolenie:

 

Trener zaopiekuje się Tobą na EKSTRA treningu indywidualnym

Gdy będziesz chciał zająć się wyzwaniem wykraczającym poza program szkolenia, ale związanym z jego tematem, lub przygotować się do ważnej i trudnej sytuacji, przećwiczyć i upewnić się, że optymalnie zastosujesz poznane techniki – masz 90 minut sam na sam z trenerem, w ciągu roku od szkolenia. Poza tym:

Trener wspiera Cię telefonicznie bez limitu godzin

Bo przecież po szkoleniu zaczynamy widzieć więcej, więc powstają kolejne pytania. No i pomocna dłoń przydaje się, by połączyć z Twoim życiem ogrom wiedzy i technik wyniesionych z naszego szkolenia. Dodatkowo:

Przez rok trener przesyła Ci dodatkowe materiały

Żebyś cały czas utrzymywał wysokie zaangażowanie i rozpęd w doskonaleniu się. Będziemy inspirować Cię studiami przypadku, quizami, artykułami i złotymi myślami ze szkolenia. I to jeszcze nie koniec, bo:

Twoje szkolenie odbędzie się na 100%

Bo my nie odwołujemy szkoleń. Jeśli termin szkolenia nie jest jeszcze gwarantowany, wystarczy, że zapiszesz się a my potwierdzimy zapis, by termin został automatycznie objęty gwarancją.

I wygodne fotele:)

Stworzyliśmy własną salę szkoleniową, z najwyższym poziomem wygody dla uczestnika: szerokie, wygodne fotele, ładny widok za oknami na zieleń, dwie toalety na maksymalnie 10 osób i bogatą przerwę kawową obejmującą deskę serów z orzechami, oliwkami, owoce, ekspres ciśnieniowy do kawy i soki owocowe 100%.

Cel szkolenia

Nauczysz się na szkoleniu z asertywności

 • Wyrażać własne zdanie w sytuacjach, w których do tej pory tego się obawiałeś lub których unikałeś lub w których robiłeś to agresywnie (np. spotkania zespołowe, spotkania kadry kierowniczej, dyskusje w kuchni na tematy drażliwe), w taki sposób, który będzie budować autorytet i sprzyjać relacjom interpersonalnym.
 • Egzekwować polecenia, potrzeby i oczekiwania w stosunku do współpracowników jak i podwładnych/przełożonych (np. egzekwować zaangażowanie pracownika w wykonanie zadania) jednocześnie dbając o relację z drugą stroną.
 • Wpływać na zmiany zachowania innych ludzi poprzez stosowanie zasad i technik konstruktywnej krytyki w sposób sprzyjający pogłębianiu się relacji (np. wpływać na zmianę zachowania kolegi, które irytuje nas).
 • Reagować w sytuacjach zaskakujących, konfliktowych przyczyniając się do zrozumienia i chęci do współpracy (np. zareagować tak, aby poczuć się komfortowo, gdy koleżanka oskarża nas o zniszczenie efektów pracy zespołu, ubliżając nam i krzycząc na forum zespołu).
 • Wyznaczać granice chroniące nasz komfort - szczególnie w sytuacji, gdy ktoś nas prosi o pomoc, wsparcie lub wykonanie polecenia (np. szef przeciążony obowiązkami i ciężarem poczucia odpowiedzialności, ponieważ pomaga wszystkim swoim pracownikom, gdy tylko go o to poproszą).
 • Zachowywać się naturalnie dla siebie i czuć się z tym komfortowo.

Grupa docelowa

Specjalista Manager pierwszego szczebla Manager średniego szczebla Manager najwyższego szczebla
Administracja
Administracja publiczna
Architektura i projektowanie
Audyt i controlling
Badania i rozwój (R&D)
BHP i ochrona środowsika
Budownictwo
Elektronika i telekomunikacja
Energetyka i elektryka
Finanse i bankowość
Gastronomia
Grafika/Fotografia
Hotelarstwo i turystyka
HR - Zasoby ludzkie
Inżynieria i projektowanie
IT: Architektura i projektowanie
IT: Pozostałe
IT: Programowanie
IT: Wdrożenia i testy
IT: Wspracie techniczne i administracja
Kadra zarządzająca
Księgowość i podatki
Marketing i promocja
Media, sztuka i rozrywka
Nauka i szkolnictwo
Nieruchomości
Obsługa klienta
Opieka medyczna: farmacja
Opieka medyczna: medycyna
Opieka medyczna: personel pomocniczy
Opieka medyczna: weterynaria
PR - Public Relations
Prawo
Produkcja i przemysł: pozostałe
Produkcja i przemysł: pracownicy produkcyjni
Produkcja i przemysł: serwis i utrzymanie ruchu
Produkcja i przemysł: zarządzanie i optymalizacja
Sport, zdrowie i uroda
Sprzedaż/Handel
Ubezpieczenia
Usługi
Zakupy
Zarządzanie jakością
Łańcuch dostaw (SCM): logistyka i procesy logistyczne
Łańcuch dostaw (SCM): magazynowanie
Łańcuch dostaw (SCM): transport, flota i spedycja

Korzyści dla firmy

Pracownik nauczy się egzekwować polecenia, potrzeby i oczekiwania w stosunku do współpracowników jak i podwładnych/przełożonych (np. egzekwować zaangażowanie pracownika w wykonanie zadania) jednocześnie dbając o relację z drugą stroną.
Pracownik nauczy się dbać o ilość swoich obowiązków, asertywnie odmawiając, gdy ma ich za dużo, dzięki temu będzie pracować bardziej efektywnie.

Korzyści dla uczestnika

Nauczysz się wyrażać własne zdanie w sytuacjach, w których do tej pory tego się obawiałeś lub których unikałeś lub w których robiłeś to agresywnie.
Nauczy się wpływać na zmiany zachowania innych ludzi poprzez stosowanie zasad i technik konstruktywnej krytyki w sposób sprzyjający pogłębianiu się relacji .
Nauczysz się reagować w sytuacjach zaskakujących, konfliktowych przyczyniając się do zrozumienia i chęci do współpracy.

Plan szkolenia

Program szkolenia z asertywności

Kurs asertywności jest prowadzony w dwóch wariantach. Wariant dwudniowy zawiera dodatkowy trening asertywności, szerszy zakres merytoryczny, więcej technik, narzędzi i ćwiczeń zgrupowanych w module oznaczonym gwiazdką.

Asertywność – dobra wiadomość dla Ciebie

Bardzo często mamy w otoczeniu osoby określane jako „silne osobowości”, które potrafią odmówić i postawić na swoim - patrzymy na nie z zazdrością: „Ja też bym chciał taki być…”. Myślimy o nich, że są asertywne. Błąd!

Asertywność jest czymś o wiele większym i lepszym! Asertywność to nie tylko skuteczność operacyjna. Asertywność to skuteczność interpersonalna. To realizacja swoich interesów z uwzględnianiem relacji, uczuć i potrzeb innych.

Asertywność to największa przysługa jaką możesz wyświadczyć sobie i swojemu otoczeniu. 

No to do rzeczy:

Wyrzucamy bariery asertywności

 • Zdarza się, że po fakcie myślisz: „Znowu się zgodziłem…”, „Mogłam coś powiedzieć, zareagować…” Pokażę Ci mechanizmy obronne, które to powodują i nauczę strategii świadomego reagowania na sytuację w danym momencie.
 • Co inni pomyślą? Co powiedzą? Jak zareagują? Może lepiej nie mówić głośno tego, co myślę? Będą się śmiać! To się nie uda! – w Twojej głowie toczy się monolog, negatywnie oceniasz siebie, tworzysz czarne scenariusze, wizje katastrofy? Pokaże Ci jak zatrzymać te antyasertywne myślenie i zmienić je na myślenie sprzyjające asertywności.

 

Przejdź na naszą stronę, żeby zapoznać się z programem szkolenia z asertywności lub czytaj dalej.

Filary asertywności

 • Uruchom w sobie odwagę
  Idziesz do prezesa zarządu z pomysłem… i zawracasz w połowie drogi? Bierzesz telefon do ręki… i za chwilę odkładasz go z powrotem? Wahasz się, masz wątpliwości… i nie działasz? Jednocześnie widzisz, że inni niejako automatycznie przechodzą od pomysłu do działania….

Zdradzimy Ci sekret ludzi odważnych! Nauczę Cię posługiwać się techniką, dzięki której włączysz w sobie odwagę, kiedy tylko zechcesz, w każdych warunkach.

Na Twoich przykładach zrobimy trening 7 kroków skutecznego uruchamiania asertywnego zachowania.

 • Wzmocnij poczucie własnej wartości*
  Czy łapiesz się czasami na tym, że mając swój własny cel, wybierasz interesy innych a nie swoje? Myślisz: „Powinienem najpierw zadbać o innych”, „Nie mogę odmówić…”. Zmienimy to tak, by nie odbywało się to kosztem Twoich interesów i potrzeb. Mało tego, będziesz w większym stopniu dbać o innych, bo będziesz mieć więcej do zaoferowania. Pokażę Ci, jak wzmocnić poczucie własnej wartości stosując Zasadę TOBe™.  
 • Zbuduj pewność siebie*
  Są sytuacje, w których myślisz „Nie poradzę sobie…”? Nie wiesz, jak się zachować? Pojawia się zakłopotanie, niepewność? Mam dla Ciebie dobrą wiadomość! Pewność siebie opiera się na poczuciu własnej wartości połączonej z krótką strategią myślową, której Cię nauczę. Nawet jeśli masz niskie poczucie własnej wartości, możesz zastosować Strategię SZM™ i zwiększyć swoją pewność siebie.

Trening asertywności 

Teraz, gdy już wyeliminowaliśmy bariery asertywności oraz wyposażyliśmy się w narzędzia wzmacniania poczucia własnej wartości, budowania pewności siebie i uruchamiania w sobie odwagi, gdy już rozumiesz, jak potężnym obszarem jest asertywność, czas na trening asertywności w sytuacji, gdy ktoś:

 • nie akceptuje Twojej odpowiedzi, prośby i forsuje dalej swój cel, a Ty chcesz zadbać o swoje interesy (trening techniki Zdartej płyty)
 • obraża Cię, poniża, ubliża, ośmiesza - na forum lub w cztery oczy, a Ty chcesz zachować swój autorytet i przejść sprawnie do rozwiązania problemu (trening techniki Otwartych drzwi)
 • zarzuca Ci jakiś błąd, zaniechanie w niekonstruktywny sposób, bez żadnej merytoryki, a Ty potrzebujesz dowiedzieć, o co konkretnie chodzi (trening techniki Jujitsu)
 • chce od Ciebie czegoś, na co nie chcesz się zgodzić i zależy Ci na tym, by odmówić w taki sposób, by ktoś poczuł się uskrzydlony i działał zgodnie z Twoją linią rozumowania (trening techniki Zawiszy™) *
 • stawia Cię w sytuacji, w której nie wiesz jeszcze, jak chcesz się zachować, co odpowiedzieć, a chcesz podjąć świadomą decyzję (trening techniki odroczenia asertywnego)
 • chce innego rozwiązania niż Ty, więc chcesz w dyplomatyczny sposób pokazać wartość swojego rozwiązania oraz uświadomić konsekwencje wyboru (trening techniki Alternatywy™) *
 • manipuluje - czujesz to, choć nie jesteś w stanie nic wprost jemu/jej zarzucić, a chcesz zachować się w zgodzie ze sobą (trening techniki Karty na stół™)
 • zwraca się do Ciebie w sposób, którego nie akceptujesz; zachowuje się w sposób, który Ci nie odpowiada (trening zasady POP™)

Asertywność bez poczucia winy*

 • Jak wyjść z roli w Trójkącie Dramatycznym?
  Czy czasami czujesz się jak Ratownik? Robisz wiele dla innych, zgadzasz się na to, co proponują, pomagasz? W zamian otrzymujesz niewiele, a jeśli już to są to pretensje. Gdy w Twojej głowie pojawia się pomysł zadbania o swoje interesy automatycznie pojawia się poczucie winy. Odsłonię przed Tobą nieświadome mechanizmy, w które się wplątujemy lub jesteśmy wplątywani i nauczę Cię dbać o siebie i nieść pomoc, gdy naprawdę masz na to ochotę, a nie wtedy, kiedy czujesz, że powinieneś. 
   
 • W co grasz? Analiza transakcyjna w praktyce 
  A może zdarzyło Ci się dostać reprymendę od szefa bądź klienta i poczuć się jak dziecko, które zrobiło coś złego? I zareagować jak dziecko: wybuchając emocjami lub wycofując się z dalszej dyskusji.

To jedynie przykład – podobnych sytuacji jest więcej. Analiza transakcyjna opisuje interakcje międzyludzkie i schematy zachowania – różnego rodzaju gry psychologiczne, w których nie da się wygrać.

Pokażę Ci jak świadomie komunikować się z innymi, uwzględniając mechanizmy analizy transakcyjnej: jak samemu przejść do roli Dorosłego oraz jak sprowadzić do tej roli swojego rozmówcę i przekuć niekonstruktywny dialog w partnerską, merytoryczną rozmowę, w której obie strony są równe i obie strony „wygrywają”.

 

Wyobraź sobie jak stawiasz granice, stanowczo, uprzejmie. Wyobraź sobie komfort wspominając, jak minął dzień... To jest Twój dzień!
Zadbaj teraz o SIEBIE!


Jeśli chcesz się upewnić przeczytaj jeszcze więcej opinii Asertywność – szkolenia 4GROW

Bardzo polecam. Dwa dni efektywnie spędzonego czasu, który pozwoli na lepszą organizację mojej pracy i oczekuję - zaoszczędzi mój czas. Zajęcia prowadzone w sposób ciekawy, w dobrym tempie, że zwróceniem uwagi na najistotniejsze elementy, dostosowane do naszych potrzeb i oczekiwań.
After Sales Service & Quality Manager,
Nespresso

 

Bardzo interesujący program, pozwalający stosować techniki asertywności w życiu prywatnym i zawodowym. Kurs asertywności ciekawy, urozmaicony przykładami. Wspaniała atmosfera. Szczerze Polecam.
Mistrz,
Ferrero Polska Sp. z o.o.

Szkolenie w praktyczny sposób pokazuje techniki uruchomienia asertywności oraz konkretne sposoby projektowania zachowań. Gorąco polecam wszystkim, którzy czują, że maja problem z asertywnością.
Specjalista ds. Personalnych,
Amcor Flexibles Reflex Sp. z o.o.

Nazwałam, poznałam swoje słabe strony. Świetna podpowiedź, jakich słów używać, a jakich unikać w celu przekazania swojej opinii, uczuć, oczekiwań rozmówcy. Zaskoczyło mnie, jak niewiele trzeba zmienić, żeby uzyskać cel. Trener w małej grupie szybko reagował i korygował nasze błędy. Powstała taka szczególna więź i mam wrażenie, że nie zniknęłam w tłumie, tylko moje problemy były zauważone i udzielono mi pomocy, ukierunkowano mój sposób działania.
Księgowa

Moje korzyści ze szkolenia: Asertywność i obrona przed manipulacjami to poznanie prawdziwej definicji asertywności i sposobu jej uruchamiania. Najbardziej wartościowe elementy szkolenia to ćwiczenia na „gorącym krześle” z aktywnym uczestnictwem wszystkich „kursantów” i prowadzącego. Najbardziej zaskoczyła mnie możliwość krytykowania prowadzącego (żółte karteczki) i innych. W porównaniu z innymi szkoleniami to było bardzo dynamiczne, poparte praktyką – stosunek praktyki bardzo korzystny dla licznika teorii. Trener zbudował bardzo dobre relacje. Duża umiejętność ich podtrzymywania.
 
Project/Site Manager,
GTECH Poland

 

W związku z wprowadzaniem RODO nazwiska pod opiniami na tej stronie zostały usunięte, aby się z nimi zapoznać zapraszamy na stronę: Szkolenia z Asertywności i obrony przed manipulacjami - Trening Asertywności.

Metodologia

Metodologia szkolenia z asertywności

Stosujemy najefektywniejsze rozwiązania w dziedzinie psychologii procesu nauczania.

Szkolenie z "Asertywność, egzekwowanie i konstruktywna krytyka" projektujemy zgodnie z naszym autorskim modelem uczenia się (opracowanym na bazie badań Kurta Lewina i Davida Kolba), na który składają się etapy:

1.    Postawienie Uczestnika w sytuacji wymagającej uruchomienia kompetencji asertywności

2.    Analiza i wyciągnięcie wniosków rozwojowych z sytuacji, zdefiniowanie potrzeb i motywatorów Uczestnika do rozwoju w obszarze asertywności

3.    Przekazywanie technik asertywności oraz prowokowanie do tworzenia technik asertywności

4.    Wsparcie Uczestnika w zaadaptowaniu techniki lub narzędzia asertywności do sytuacji, z jakimi spotyka się w życiu

5.    Przećwiczenie z Uczestnikiem techniki lub narzędzia asertywności w realnej sytuacji lub eksperymentalnej (gorące krzesło, scenki, odgrywanie ról)

6.    Wsparcie Uczestnika w wyciągnięciu wniosków z doświadczenia oraz korygowaniu technik lub narzędzi asertywności

Stosujemy w minimum 75% czasu szkolenia formę warsztatową i treningową.

Formy te pozwalają nam docierać do jednego z najgłębszych poziomów funkcjonowania psychicznego człowieka, blokującego zmianę: przekonań. Im zmiana dokonuje się na głębszym poziomie, tym silniej pociąga za sobą zmiany na płytszych poziomach – szczególnie na poziomie wiedzy, umiejętności i zachowań. Ponieważ poziom przekonań jest najgłębszym poziomem, na jaki możemy wpływać szkoleniem, najsilniej warunkujemy rozwój kompetencji asertywności. Im bardziej rozwinięta kompetencja, tym efektywniej wpływamy na środowisko, czyli asertywnie dbamy o własny komfort i skuteczną realizacje celów.

Trener korzysta z różnorodnych metod warsztatowo-treningowych:

 • Gorące krzesło
 • Odgrywanie ról i scenek
 • Dyskusja moderowana
 • Instruktaż
 • Przykłady audio i video
 • Ćwiczenia indywidualne, w grupach
 • Trening ze stop-klatką na feedback

 

Dodatkowe informacje

Szkolenie może zostać zorganizowane w języku: polski
Szkolenie może zostać zorganizowane na terenie firmy klienta

Ilość wyświetleń oferty: 28

1 590,00 zł + VAT (23%)

v
Zaczyna się za:

Miejsce i termin szkolenia

 • Biuro 4GROW
 • ul. Panieńska 9 lok. 25 03-704 Warszawa
 • Termin:   20.05.2019 09:00 - 21.05.2019 17:00
 • Zaczyna się za:  58d 3h 21m
 • Cena netto: 1 590,00 zł
 • Trenerzy:

 • Karolina Prusińska

4GROW

Matarewicza 4e, 05-230 Kobyłka