Cała Polska
Efektywność osobista
E-learning
Nr szkolenia 2945

Negocjacje w biznesie - online

Z tym szkoleniem otrzymasz potwierdzenie uczestnictwa
0,00 (0 ocen)
Dodaj do mapy szkoleń
Obserwuj

Opis szkolenia

Szkolenie z negocjacji online (trener na żywo po drugiej stronie monitora;) Szkolenie w 1-na-1 lub grupowe

Czy chcesz tego czy nie każdego dnia wpływasz na decyzje innych ludzi. Od tego jak poukładają się te relacja i jak wynegocjowane zostanie porozumienie zależy Twoja przyszłość, stan posiadania i samopoczucie. Prawdą jest, że negocjacje towarzyszą Ci każdego dnia. Każdego dnia w sposób mniej lub bardziej świadomy i kompetentny prowadzisz tę grę. Masz do wyboru: naginać się do czyjejś woli i zachcianek lub też biegle opanować zasady gry i zacząć samemu rozdawać karty.

Jest to szkolenie, które wyposaży Cię w narzędzia, których będziesz używał przez wiele, wiele lat. Dzięki temu szkoleniu:

 • Nauczysz się efektywnie przygotowywać i planować negocjacje - bo rezultat w bardzo dużej mierze będzie zależał właśnie od jakości Twojego przygotowania do rozmów

 • Zaczniesz podchodzić do negocjacji w strategiczny sposób

 • Dowiesz się jakie cechy posiada skuteczny negocjator i jak rozwijać je u siebie

 • Poznasz swój naturalny styl negocjowania i dowiesz się jak postępować z negocjatorami negocjującymi przy pomocy odmiennych stylów

 • Poznasz ramy negocjacji win-win

 • Udoskonalisz swoje zdolności perswazyjne i argumentacyjne

 • Nauczysz się odpowiadać na trudne pytania

 • Nauczysz się zadawać bardzo dobre jakościowo i precyzyjne pytania, które pomogą Ci odkryć interesy drugiej strony

 • Naucz się prowadzić negocjacje wielostronne

 • Naucz się tworzyć koalicje i zwiększać siłę przetargową w negocjacjach

 • „Podkręcisz” negocjacyjną kreatywność i poprawisz umiejętność kreatywnego rozwiązywania problemów w negocjacjach oraz poszukiwania alternatyw

 • Poznasz triki i sztuczki negocjacyjne

 

To warsztatowe szkolenie jest dla tych, którzy poważnie myślą o swojej karierze.

Głównym założeniem tego szkolenia z negocjacji jest poddanie uczestników specjalnie opracowanej formule zajęć tak, aby musieli się w pełni zaangażować w symulacje i ćwiczenia umiejętności negocjacyjnych. Taka praktyczna, dynamiczna formuła jest niezwykle efektywna i przynosi znacznie lepsze rezultaty, aniżeli typowe szkolenia z negocjacji. 

TRENER

dr Michał Chmielecki

Doświadczenie

Mam za sobą ponad 10 lat doświadczenia i przeprowadzonych ponad 10 000 godzin szkoleń, warsztatów, wykładów i seminariów dla wyższej i średniej kadry zarządzającej w Polsce i za granicą.
  
Szkoliłem pracowników m.in. takich organizacji i firm jak:

Armia Amerykańska, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, IBM, PriceWaterhouseCoopers,  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, Centrum Badań Kosmicznych PAN, Urząd Komunikacji Elektronicznej (regulacja rynku telekomunikacyjnego), Wojsko Polskie w tym Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, Ryan Air, Infosys, Fujitsu, Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, Polski Instytut Spraw Międzynarodowych, Ministerstwo Sprawiedliwości, Kancelaria Sejmu, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Akademia Obrony Narodowej, , Den Norske Hær (Armia Norweska), Tauron Polska Energia, Ambasada RP w Londynie, Ambasada RP w Dublinie, GFK Polonia, Orange, Accenture, HSBC, mBank, eBay, PKO BP, Getin Noble, ING, DHL, Costa Coffee, TKMaxx, Lindt, Polska Agencja Prasowa, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, NFZ, Uniwersytet Warszawski, Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, NBP, Ambasada RP w Berlinie, Ambasada Francji w Polsce, IPN, OBWE, PKN Orlen S.A.,Najwyższa Izba Kontroli, GUS, Credit Suisse, Polsat News, Komenda Stołeczna Policji, WP.TV, , Partnertech  i wiele, wiele innych.

Przygotowywałem oficerów WP do wyjazdu na misje w Afganistanie.

Wykładam na amerykańskim uniwersytecie Clark University (www.clarku.edu) na studiach MBA i MSPC.  Wykładam w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych (pierwsze miejsce na świecie w kategorii think tanków z budżetem do 5 milionów dolarów) jak również w programie MBA KSB przy Uniwerystecie Ekonomicznym w Krakowie oraz Europejskiej Akademii Dyplomacji. Jestem adiunktem w największej niepublicznej uczelni w Polsce – Społecznej Akademii Nauk, gdzie pracuję również jako szef działu ds. współpracy międzynarodowej (zajmuję się budową i rozwojem zagranicznych ośrodków uczelni oraz międzynarodową współpracą naukową). Ponadto wykładałem w UK, Niemczech, Irlandii, Portugalii, Słowenii i Meksyku.

Doświadczenie zdobywałem głównie w niemieckich przedsiębiorstwach m.in. w TAW.de - jednej z największych firm doradczo-szkoleniowych w Niemczech. Pracowałem również  w handlu zagranicznym. Jestem współzałożycielem 4 firm (handel zagraniczny, szkolenia, PR). Negocjowałem w ponad 20 krajach.

Wykształcenie

Studiowałem w Polsce, USA i Niemczech. Moja praca doktorska dotyczyła negocjacji międzykulturowych (badania naukowe w Chinach, Egipcie, USA i Polsce). Do chwili obecnej prowadziłem badania w kilkudziesięciu transnarodowych organizacjach w kilkunastu krajach.

Ekspertyza

Opublikowałem ponad 60 artykułów naukowych w zakresie negocjacji, komunikacji międzykulturowej, coachingu, public relations i zarządzania wiedzą. Jako ekspert i członek advisory committees biorę aktywny udział w projektach europejskich dotyczących zacieśniania współpracy pomiędzy edukacją a biznesem. Współpracowałem jako konsultant biznesowy z Instytutem Europejskim w Łodzi. Pełnię funkcję associate editor w kwartalniku naukowym Journal of Intercultural Management, redaktora tematycznego w kwartalniku naukowym Przedsiębiorczość i Zarządzanie oraz sekretarza komitetu naukowego Intercultural Management Congress. Byłem również kierownikiem studiów podyplomowych na kilku kierunkach (PR, Trener biznesu, Negocjacje międzynarodowe, Psychologia biznesu). Jestem członkiem m.in. International Association for Conflict Management, International Association for Intercultural Education, Association for Talent Development,  American Communication Association, American Management Association.

Moją pasją jest dzielenie się tym czego się nauczyłem z tymi, którzy chcą się rozwijać, wygrywać w pracy i odnosić sukces w życiu.   

W praktyce (negocjacje w ponad 20 krajach) i podczas szkoleń obserwowałem i przeanalizowałem setki realnych sytuacji jak i blisko tysiąc symulacji negocjacyjnych. Miałem okazję obserwować jak zespoły przygotowują się do rozmów, jak zbierają dane, jak oceniają drugą stronę, jak dobierają narzędzia perswazji, jak konstruują argumentację.  Poznałem wartości i normy stojące za konkretnymi rozwiązaniami i propozycjami. Mogłem zagłębić się w dynamikę całego procesu. Te doświadczenia pozwalają patrzeć mi na proces negocjacji z bardzo szerokiej perspektywy, dobrze go analizować a Tobie lub Twoim pracownikom zapewnić najwyższej jakości feedback i cenne wskazówki. 

Praca na styku biznesu i edukacji gwarantuje, że wiedza, którą przekazuję jest praktyczna, aktualna i sprawdzona.

Cel szkolenia

Dzięki temu szkoleniu:

 • dzięki ciekawym i złożonym symulacjom i grom negocjacyjnym, bardzo szybko wejdziesz w rolę negocjatora i będą Ci towarzyszyć prawdziwe emocje,

 • dokładnie omówimy rozegrane symulacje i przeanalizujemy zastosowane strategie, taktyki i manewry

 • zdobędziesz praktyczne doświadczenie negocjacyjne, bez ponoszenia konsekwencji błędnych decyzji,

 • dzięki wielu narzędziom diagnostycznym zrozumiesz swój styl postępowania w negocjacjach

 • poznasz taktyki, techniki i triki negocjacyjne i od razu będziesz mógł sprawdzić je w praktyce,

 • odbędziesz kilka spotkań negocjacyjnych i renegocjacyjnych,

 • otrzymasz informację zwrotną od prowadzącego warsztaty oraz jeśli będzi to wersja grupowa od pozostałych uczestników,

 • na nowo aktywnie zaangażujesz się w proces szkolenia, nawet jeśli już wielokrotnie uczestniczyłeś w warsztatach i tradycyjnych szkoleniach.

Biorąc udział w tym szkoleniu zwiększysz swoje szanse na sukces, poprzez unikanie: ustępstw, obniżania ceny sprzedaży, obniżania kosztów zakupów oraz budowaniu efektywnych relacji z partnerami strategicznymi.

 

Grupa docelowa

Specjalista Manager pierwszego szczebla Manager średniego szczebla Manager najwyższego szczebla
HR - Zasoby ludzkie
Kadra zarządzająca
Marketing i promocja
Nieruchomości
Obsługa klienta
Sprzedaż/Handel
Zakupy

To warsztatowe szkolenie jest dla tych, którzy poważnie myślą o swojej karierze. Głównym założeniem tego szkolenia z negocjacji jest poddanie uczestników specjalnie opracowanej formule zajęć tak, aby musieli się w pełni zaangażować w symulacje i ćwiczenia umiejętności negocjacyjnych. Taka praktyczna, dynamiczna formuła jest niezwykle efektywna i przynosi znacznie lepsze rezultaty, aniżeli typowe szkolenia z negocjacji.

Plan szkolenia


Program szkolenia online Negocjacje w biznesie

Sesja 1: Dynamika i zarządzanie procesem negocjacji

 • Proces, architektura i fazy negocjacji - praktyczne wskazówki

 • Rodzaje i rola siły w negocjacjach - jak ją budować i jak z niej korzystać

 • BATNA (Best Alternative to a Negotiated Agreement) - Twoja najlepsza alternatywa w negocjacjach

 • WATNA (Worst Alternative to a Negotiated Agreement) - Twoja najgorsza alternatywa w negocjacjach

 • MLATNA (Most Likely Alternative to a Negotiated Agreement) - Najbardziej prawdopodobna alternatywa do negocjowanego prozumienia

 • ZOPA (Zone of Possible Agreement) - Strefa możliwego porozumienia w negocjacjach

Sesja 2: Przygotowanie i strategiczne planowanie w negocjacjach

 • Przygotowanie do negocjacji

 • Praktyczne narzędzia do analizy drugiej strony negocjacji (TOS Analysis)

 • Narzędzia do planowania i przygotowania negocjacji (SPF, BATNA ENHANCEMENT) – praca z praktycznymi narzędziami do wykorzystania w procesie przygotowań do negocjacji

 • Najpotężniejsza broń w arsenale negocjatora - pytania. Jakie pytania zadawać, jak je zadawać, jak odpowiadać na trudne pytania

Sesja 3: Symulacja negocjacyjna

 • Przydzielanie ról symulacji negocjacyjnej

 • Prezentacja scenariusza symulacji negocjacyjnej, instrukcje ogólne i poufne dla uczestników

 • Sesje negocjacyjne i renegocjacyjne

 • Sesja debriefingowa – analiza rezultatów negocjacji, procesu negocjacji, użytych taktyk negocjacji oraz wnioski

 • W tej części poznasz praktyczne narzędzia pozwalające na przeprowadzenie systematycznej analizy procesu negocjacji. Bez analizowania procesu negocjacji nie ma szans na rozwój. By się rozwijać trzeba wiedzieć jak robić to dobrze.


Sesja 4: Zarządzanie procesem negocjacji i style negocjacji

 • Efektywne zarządzanie procesem negocjacji

 • Twój styl prowadzenia negocjacji (narzędzia autodiagnostyczne)

 • Style negocjacji – kiedy korzystać z jakiego stylu?


Sesja 5: Komunikacja w negocjacjach

 • Szereg praktycznych ćwiczeń i eksperymentów mających na celu podniesienie Twoich zdolności komunikacyjnych w negocjacjach

 • Komunikacja a budowanie zaufania w negocjacjach

 • Argumentacja i perswazja w negocjacjach

 • Emocje w negocjacjach - jak je kontrolować i jak z nich strategicznie korzystać

 • Kłamstwo w negocjacjach - sposoby jego wykrywania

Sesja 6: Symulacja negocjacyjna

 • Przydzielanie ról symulacji negocjacyjnej

 • Prezentacja scenariusza symulacji negocjacyjnej, instrukcje ogólne i poufne dla uczestników

 • Sesje negocjacyjne i renegocjacyjne

 • Sesja debriefingowa – analiza rezultatów negocjacji, procesu negocjacji, użytych taktyk negocjacji oraz wnioski

Sesja 7: Strategie negocjacji a relacje z partnerem

 • Strategie integratywne

 • Strategie dystrybutywne

Sesja 8: Techniki i taktyki negocjacji

Sesja 9: Impas w negocjacjach


Sesja 10: Tricki w negocjacjach

 • Poznaj tricki stosowane przez negocjatorów

 • Poznaj praktyczne porady dotyczące prowadzenia negocjacji

Sesja 11: Zmiana perspektywy i kreatywność w negocjacjach

 • Zmiana perspektywy i jej znaczenie w negocjacjach

 • Poszukiwanie alternatywnych rozwiązań problemu w negocjacjach

 • Rola kreatywności w negocjacjach

 • Ćwiczenia rozwijające kreatywność w negocjacjach

Sesja 12: Twoje słabe i mocne strony w negocjacjach

 • Autoanaliza Twoich mocnych i słabych stron

 • Podsumowanie & sesja FAQs

  Certtyfikat

   

 

Metodologia

W trakcie szkolenia korzystamy z materiałów najlepszych amerykańskich szkół biznesu (m.in. Harvard Business School i Columbia Business School).

Dodatkowe informacje

Szkolenie może zostać zorganizowane na terenie firmy klienta

Ilość wyświetleń oferty: 1428
Pozostałe umiejętności rozwijane na szkoleniu:

1 617,89 zł1 869,92 zł + VAT (23%)

v
Zaczyna się za:

Miejsce i termin szkolenia

 • Cała Polska
 • Cena netto: 1 617,89 zł
  1 869,92 zł
 • Trenerzy:

 • Michał Chmielecki

Communication Corner Izabela Cichosz-Chmielecka

Henryka Sienkiewicza 72, 90-318 Łódź

tel: 793900292