Cała Polska
Komunikacja
E-learning
Nr szkolenia 2975

Komunikacja międzykulturowa - szkolenie online z certyfikatem

0,00 (0 ocen)
Dodaj do mapy szkoleń
Obserwuj

Opis szkolenia

Komunikacja międzykulturowa - szkolenie online z certyfikatem

Aby dobrze poznać kulturę obcego kraju potrzebne są lata pracy. W dobie obecnego tempa pracy oraz rozwoju biznesu menedżer przewodzący wielokulturowej grupie nie ma szans na dogłębne poznanie każdej z kultur, z którą pracuje. Potrzebuje modeli, map i skrótów, które ułatwią mu skuteczne działanie w biznesie.  To szkolenie wyposaży uczestników w narzędzia, które pomogą im sprawnie komunikować się z przedstawicielami innych kultur.  Korzyści Dzięki realizacji programu uczestnicy: Rozwiną umiejętności komunikacji interpersonalnej oraz grupowej w kontakcie z przedstawicielami różnych kręgów kulturowych Zwiększą skuteczność perswazji na przedstawicieli innych kultur Poznają uwarunkowania kształtujące inne kultury biznesu Zrozumieją specyfikę komunikacji międzykulturowej w biznesie Zaczną efektywniej rozwiązywać problemy i konflikty międzykulturowe Dowiedzą się jak skutecznie prowadzić negocjacje międzykulturowe Dowiedzą się jak przygotować i przeprowadzić skuteczną prezentację dla odmiennych kulturowo kręgów biznesowych   Zwiększą skuteczność przewodzenia zespołom złożonych z przedstawicieli odmiennych kultur

 

Cel szkolenia

Charakter szkolenia z komunikacji międzykulturowej

Szkolenie ma charakter warsztatowy, jest bogato ilustrowane przykładami i case studies. Dzięki nim zrozumienie trudniejszych aspektów współpracy międzykulturowej, modeli czy wartości stanie się łatwe i przystępne – a przede wszystkim praktyczne podejście pozwoli długi czas zapamiętać omawiane przykłady. Uczestnicy analizują studia przypadków i rozwiązują quizy i testy. Uczestnikom i prowadzącemu nieustannie towarzyszy swobodna dyskusja i wymiana opinii.  

 

Grupa docelowa

Specjalista Manager pierwszego szczebla Manager średniego szczebla Manager najwyższego szczebla
HR - Zasoby ludzkie
Inżynieria i projektowanie
IT: Architektura i projektowanie
IT: Pozostałe
Kadra zarządzająca
Marketing i promocja
Nauka i szkolnictwo
Obsługa klienta
Produkcja i przemysł: pozostałe
Sport, zdrowie i uroda
Sprzedaż/Handel
Usługi
Zarządzanie jakością

Plan szkolenia

Program szkolenia online z komunikacji międzykulturowej obejmie następujące bloki 1. Międzykulturowe umiejętności komunikacyjne

Kultura wpływa na negocjacje na bardzo wielu płaszczyznach i w bardzo wiele sposobów. Ten blok pozwoli zrozumieć uczestnikom jak różne systemy kulturowe prowadzą do powstawania odmiennych narodowych stylów komunikacji. W tym bloku omówimy m.in.: -  pułapki komunikacyjne związane z odmiennymi normami kulturowymi, - przeanalizujemy w jaki sposób kultura kształtuje komunikację i przyjrzymy się pułapkom dotyczącym komunikacji na styku kultur

2. Podziały kultur biznesu

W tym bloku uczestnik dowie się w jaki sposób szybko i skutecznie wykorzystać wymiary kulturowe do profilowania zachowań partnerów biznesowych Jest to jedna z najważniejszych umiejętności, która pozwoli zaoszczędzić mnóstwo czasu i w ogromnym stopniu wpływa na skuteczność działań menedżera.

3.Rozwiązywanie konfliktów i negocjacje pomiędzy przedstawicielami odmiennych kultur

Dowiedzą się w jaki sposób kultura komplikuje i utrudnia proces negocjacji.  W tej części uczestnicy zapoznają się z unikatowymi wynikami badań międzynarodowych zestawiających polski styl negocjacji ze stylami wybranych krajów m.in. USA i Chin (nie są one dostępne na rynku).    W tym bloku omówimy m.in.: - dynamika konfliktu międzykulturowego - modele zarządzania konfliktem międzykulturowym - style zarządzania konfliktem - negocjacje międzykulturowe: charakterystyka i dynamika procesu - profile negocjatorów z innych kultur - profil polskiego negocjatora .

4. Perswazja i prezentacje biznesowe w ujęciu międzykulturowym

Różnice kulturowe występujące na świecie i charakteryzujące różne grupy narodów mają istotny wpływ na sposób postrzegania świata i komunikowania się co naturalnie przekłada się na odmienne sposoby prowadzenia prezentacji. Aby zwiększyć swoją skuteczność w tym obszarze należy posiąść umiejętność poprawnego stosowania narzędzi perswazyjnych i zmiany postawy drugiej strony.

5. Profile innych kultur

W trakcie trwanie szkolenia zapoznamy się z profile, wskazówki i strategiami komunikacji dla krajów takich jak m.in.:

 • Chiny

 • Indie

 • USA

 • Niemcy

 • Kraje arabskie

 • Skandynawia i wiele innych

6. Polacy w oczach innych kultur    

Metodologia

Platforma online:

 • Profesjonalna platforma online

 • Dostęp do wirtualnego pokoju konferencyjnego zostanie przesłany na adres e-mail Uczestnika szkolenia po zaksięgowaniu wpłaty.

 • Wymagania techniczne: Komputer, smartfon lub tablet podłączony do internetu (jeśli chcesz możesz wyłączyć lub włączyć swoją kamerę i mikrofon)

Zalety:

 • wygodna forma szkolenia online - wystarczy dostęp do urządzenia z internetem (komputer, tablet, telefon), słuchawki lub głośniki

 • szkolenie realizowane przy użyciu profesjonalnej platformy online prowadzę zajęcia "na żywo" - widzisz mnie i słyszysz, możesz zadawać pytaniaprezentacje i ćwiczenia widzisz na ekranie swojego komputera w czasie rzeczywistym.

 • otrzymujesz kupon rabatowy upoważniający do 50 zł zniżki kolejne szkolenia stacjonarne i online


Szczegóły organizacyjne:

Czas trwania szkolenia online z negocjacji: 4h

Inwestycja w szkolenie online z negocjacji: 390 zł netto (+23% vat)

Daty najbliższych szkoleń:

23 lipca 9.00-13.15 (9.00 - 11.00 | Przerwa | 11.15 - 13.15 ) ostatnie 30 minut pytania Uczestników

 

Dodatkowe informacje

Szkolenie może zostać zorganizowane na terenie firmy klienta

Ilość wyświetleń oferty: 63

390,00 zł + VAT (23%)

v
Zaczyna się za:

Miejsce i termin szkolenia

 • Cała Polska
 • Termin:   23.07.2020 09:00 - 23.07.2020 13:15
 • Zaczyna się za:  20d 14h 25m
 • Cena netto: 390,00 zł
 • Trenerzy:

 • Michał Chmielecki

Communication Corner Izabela Cichosz-Chmielecka

Henryka Sienkiewicza 72, 90-318 Łódź

tel: 793900292